Filtračně-ventilační jednotky

Filtračně-ventilační jednotky CleanAIR® chrání dýchací cesty. Fungují na principu přetlaku filtrovaného vzduchu v dýchací zóně. Filtrační jednotka umístěná na opasku uživatele filtruje vzduch nasávaný z okolního prostředí, který je pak vzduchovou hadicí dodáván do ochranné kukly nebo masky. Vzniklý přetlak zabraňuje vniknutí škodlivin do dýchací zóny. Tento mírný přetlak zároveň zajišťuje vysoký uživatelský komfort i při dlouhodobém nošení bez nutnosti překonávat dýchací odpor filtru.

CleanAIR® AerGO®

Univerzální filtračně-ventilační jednotka určená k osobní ochraně dýchacích cest v prašných průmyslových provozech, včetně aplikací s výskytem škodlivin ve formě plynů a par. Jednotka je vybavena řízením konstantního průtoku vzduchu a vyspělým elektronickým systémem varování uživatele v případě náhlého poklesu průtoku, či nízkého stavu nabití akumulátoru. Ergonomický tvar, nízká hmotnost a nízký profil jednotky zaručují vysoký komfort používání i v prostorech s omezenou možností pohybu. Kompatibilní s širokou nabídkou hlavových dílů CleanAIR® pro různé průmyslové aplikace.

Oblast použití
Prašná průmyslová prostředí včetně aplikací s výskytem škodlivin ve formě plynů a par svařování, broušení, úpravy povrchů.

CleanAIR® Basic

Časem prověřená konstrukce získala nový design a obsahuje nejnovější technologie. To vše za velmi příznivou cenu. Nový Basic – lehký, kompaktní a vylepšený. Basic poskytuje efektivní ochranu v prostředích obsahujících škodlivé částice ve formě pevných a kapalných aerosolů jako je prach, kouř, výpary a vlákna. Jednotka je vybavena Li-ion akumulátorem, elektronikou zajišťující konstantní průtok vzduchu a vyspělým systémem pro varování uživatele v případě nízkého průtoku vzduchu, nebo při poklesu napětí akumulátoru. Průtok vzduchu lze pomocí jediného tlačítka regulovat v pěti krocích v rozmezí 170 – 240 l/min. Všechny důležité informace jsou snadno viditelné díky novému LED displeji.

Oblast použití
Svařování, broušení, úpravy povrchů. prašná průmyslová prostředí, automobilový a lodní průmysl, stavebnictví a potravinářský průmysl.

Chemical 2F

Nová generace filtračně-ventilační jednotky určená k filtraci škodlivin ve formě plynů, par, částic a jejich kombinací. Konstrukce jednotky umožňuje snadnou dekontaminaci kapalnými dekontaminačními prostředky díky ochraně IP65. Unikátní automatický uzavírací systém dovoluje v případě nutnosti výměnu filtrů i v kontaminovaném prostředí. Barevný displej přehledně zobrazuje všechny potřebné informace

Oblast použití
Chemický průmysl, laboratoře, farmaceutický průmysl

Chemical 2F Ex

Univerzální odolná filtračně-ventilační jednotka dostupná ve verzi ATEX is, která může být využívána v potenciálně výbušném prostředí.

Oblasti použití

  • Potenciálně výbušné prostředí  – schválené do Zóny 2
  • Těžký průmysl včetně chemického a farmaceutického průmyslu
  • Sanační práce, laboratoře
  • Záchranáři, hasiči
  • Biologická ochrana

Chemical 3F

Maximální výkon, mechanická a chemická odolnost, odolnost vůči UV záření a ochrana proti průniku IP65 zajišťují dostatečnou ochranu uživatele i ve velmi těžkých průmyslových provozech, chemickém průmyslu, laboratořích a farmacii. Barevný displej přehledně zobrazuje všechny potřebné informace.

Oblast použití
Chemický průmysl, laboratoře, farmaceutický průmysl.

CleanAIR® Asbest

CleanAIR® Asbest je extrémně lehká a kompaktní filtračně-ventilační jednotka, která je vyvinuta pro aktivní ochranu dýchacích cest a obličeje během sanace azbestu.

Systém je k dispozici se dvěma různými maskami –  Shigematsu GX02 a Shigematsu CF02.

Oblast, použití
Stavebnictví, sanace azbestu.

CleanAIR® D-Bug

Lehká filtračně-ventilační jednotka ve spojení s částicovým či kombinovaným filtrem. CleanAIR® D-Bug je možné namontovat přímo na celoobličejovou masku nebo na opasek pomocí hadice a adaptéru. Toto řešení poskytuje ochranu dýchacích cest před škodlivými částicemi, plyny či parami.

Oblasti použití

Prostředí s částicovým či chemickým znečištěním
Stavební průmysl
Zemědělství
Veřejná údržba
Sanace