Filtračně-ventilační jednotky

CleanAIR® je systém osobní ochrany dýchacích cest, založený na principu přetlaku filtrovaného vzduchu v dýchací zóně. Filtrační jednotka umístěná na opasku uživatele filtruje vzduch nasávaný z okolního prostředí, který je pak vzduchovou hadicí dodáván do ochranné kukly nebo masky. Vzniklý přetlak zabraňuje vniknutí škodlivin do dýchací zóny. Tento mírný přetlak zároveň zajišťuje vysoký uživatelský komfort i při dlouhodobém nošení bez nutnosti překonávat dýchací odpor filtru.

CleanAIR® AerGO®

CleanAIR® AerGO® je univerzální filtračně-ventilační jednotka určená k osobní ochraně dýchacích cest v prašných průmyslových provozech, včetně aplikací s výskytem škodlivin ve formě plynů a par.
Jednotka je vybavena řízením konstantního průtoku vzduchu a vyspělým elektronickým systémem varování uživatele v případě náhlého poklesu průtoku, či nízkého stavu nabití akumulátoru. Ergonomický tvar, nízká hmotnost a nízký profil jednotky zaručují vysoký komfort používání i v prostorech s omezenou možností pohybu. Kompatibilní s širokou nabídkou hlavových dílů CleanAIR® pro různé průmyslové aplikace.

Oblast použití
Prašná průmyslová prostředí včetně aplikací s výskytem škodlivin ve formě plynů a par svařování, broušení, úpravy povrchů.

CleanAIR® Basic

CleanAIR® BASIC 2000 prošel evolucí …Časem prověřená konstrukce získala nový design a obsahuje nejnovější technologie. To vše za velmi příznivou cenu. Nový Basic – lehký, kompaktní a vylepšený.
Basic poskytuje efektivní ochranu v prostředích obsahujících škodlivé částice ve formě pevných a kapalných aerosolů jako je prach, kouř, výpary a vlákna. Jednotka je vybavena Li-ion akumulátorem, elektronikou zajišťující konstantní průtok vzduchu a vyspělým systémem pro varování uživatele v případě nízkého průtoku vzduchu, nebo při poklesu napětí akumulátoru. Průtok vzduchu lze pomocí jediného tlačítka regulovat v pěti krocích v rozmezí 170 – 240 l/min. Všechny důležité informace jsou snadno viditelné díky novému LED displeji.

Oblast použití
Svařování, broušení, úpravy povrchů. prašná průmyslová prostředí, automobilový a lodní průmysl, stavebnictví a potravinářský průmysl.

Chemical 2F

Nová generace filtračně-ventilační jednotky určená k filtraci škodlivin ve formě plynů, par, částic a jejich kombinací.
Konstrukce jednotky umožňuje snadnou dekontaminaci kapalnými dekontaminačními prostředky díky ochraně IP65. Unikátní automatický uzavírací systém dovoluje v případě nutnosti výměnu filtrů i v kontaminovaném prostředí. Barevný displej přehledně zobrazuje všechny potřebné informace

Oblast použití
Chemický průmysl, laboratoře, farmaceutický průmysl

Chemical 2F Ex

Univerzální odolná filtračně-ventilační jednotka dostupná ve verzi ATEX is, která může být využívána v potenciálně výbušném prostředí.

Oblasti použití

  • Potenciálně výbušné prostředí  – schválené do Zóny 2
  • Těžký průmysl včetně chemického a farmaceutického průmyslu
  • Sanační práce, laboratoře
  • Záchranáři, hasiči
  • Biologická ochrana

Chemical 3F

Maximální výkon, mechanická a chemická odolnost, odolnost vůči UV záření a ochrana proti průniku IP65 zajišťují dostatečnou ochranu uživatele i ve velmi těžkých průmyslových provozech, chemickém průmyslu, laboratořích a farmacii. Barevný displej přehledně zobrazuje všechny potřebné informace.

Oblast použití
Chemický průmysl, laboratoře, farmaceutický průmysl.

CleanAIR® Asbest

CleanAIR® Asbest je extrémně lehká a kompaktní FVJ, která je vyvinuta pro aktivní ochranu dýchacích cest a obličeje během sanace azbestu.

Systém je k dispozici s dvěma různými maskami –  Shigematsu GX02 a CF02.

Oblast, použití
Stavebnictví, sanace azbestu.

CleanAIR® D-Bug

CleanAIR® D-BUG nabízí svým uživatelům výběr částicových nebo kombinovaných filtrů na lehkém respirátoru pro čištění vzduchu, který lze namontovat přímo na celoobličejovou masku. Toto řešení nabízí ochranu dýchacích cest a obličeje před škodlivými částicemi, plyny nebo výpary. Systém nabízí dvě možnosti nošení: pro maximální volnost pohybu jej lze připevnit přímo na celoobličejovou masku nebo pro minimální váhu přenášenou na hlavě jej lze umístit na opasek pomocí hadice a speciálního adaptéru dodávaného s respirátorem.

Oblast použití
Systém je vhodný pro použití v různých prostředích s částicovou a chemickou
kontaminací, jako jsou například stavební průmysl, zemědělství, veřejná údržba,
sanace, deratizace a desinsekce.

CleanAIR MedicAER

Filtračně-ventilační jednotka speciálně navržená pro ochranu zdravotnických pracovníků, záchranných týmů nebo jiných profesionálů čelících biologické a virové kontaminaci.

Oblasti použití

Zdravotní péče a prvosledové záchranné týmy, laboratoře a farmaceutický průmysl