Svářečské kukly

Svářečské kukly s rozvodem vzduchu umožňují pohodlné svařování s maximální ochranou dýchacích cest, zraku a obličeje. V naší nabídce naleznete především samostmívací svářečské kukly.

Svářečská kukla Omnira COMBI air

Svářečská kukla s inovativním integrovaným rozvodem vzduchu a výklopným svářečským štítem. Chrání zrak a obličej proti škodlivému záření včetně intenzivního viditelného světla, ultrafialového (UV) a infračerveného (IR) záření, žhavým jiskrám a rozstřiku vznikajícím při svařování a řezání. Nabízí také ochranu proti rychle letícím částicím.

Oblast použití
Produkt Omnira COMBI air je vhodný pro broušení a povrchové úpravy v těžkém průmyslovém prostředí. V kombinaci s zorníkem DIN5 je vhodný pro všechny operace řezání/svařování SMAW, MIG / MAG, TIG a Plazma.

 

Svářečská kukla Verus air

Svářečská kukla s inovativním systémem rozvodu vzduchu zvyšuje uživatelký komfort a ochranu dýchacích cest bez kompromisů.

Oblast použití
Verus air je profesionální svářečská kukla vhodná pro většinu svařovacích metod, jako je MIG/MAG, TIG, plasmové řezání a svařování, drážkování uhlíkovou elektrodou a svařování a řezání plamenem.

 

Svářečská kukla SUMMIT air

Svářečská kukla se systémem rozvodu vzduchu zvyšuje uživatelský komfort a ochranu
dýchacích cest bez kompromisů. Dostupná též varianta SUMMIT bez rozvodu vzduchu.

Oblast použití
SUMMIT air je spolehlivá svářečská kukla vhodná pro většinu svařovacích metod, jako je MIG/ /MAG, TIG, plasmové řezání a svařování, drážkování uhlíkovou elektrodou a svařování a řezání plamenem. Není vhodná pro laserové svařování.

 

Svářečská kukla CA-20

Prodej ukončen od 4. října 2023.
Veškerý spotřební materiál a náhradní díly zůstanou v prodeji do prosince 2026 nebo do odvolání..

Svářečská kukla CA-20 je vybavena samostmívací kazetou (Balder Grand), která využívá revoluční ADC Plus technologií. CA-20 představuje kombinaci vysoce kvalitní optické kvality 1/1/1/1 a nejvyšší třídy ochrany dýchacích orgánů TH3.

Oblast použití

Profesionální svářečská kukla vhodná pro všechny metody svařování včetně TIG, a to i při velmi nízkých proudech.

 

Svářečská kukla AerTEC™ OptoMAX

Perfektní vidění při svařování díky špičkové technologii samostmívacích kazet značky Optrel. Funkce Autopilot – plně automatizované nastavení stupně tmavosti pro libovolnou svářečskou aplikaci v rozsahu 5-13. Přirozené barvy v celém rozsahu a ultra-HD kvalitě v optické třídě 1/1/1/1. Integrovaný rozvod přivádí vzduch přímo do dýchací zóny.

Oblast použití
Jakýkoli proces svařování elektrickým obloukem. Svařování elektrodami (Stick Welding, SMAW) / MIG / MAG (GMAW) / GMAW Proces s vysokou rychlostí tavení / TIG svařování (GTAW) / Plazmové obloukové svařování / Plazmové řezání a svařování kyslíkem / broušení v režimu broušení.

 

Svářečská kukla AerTEC™ RangeMAX

Výrazně ergonomická a zcela inovativní kukla, která tvarem LCD nekompromisně rozšiřuje zorné pole svářeče. Unikátní vybrání pro nos umožňuje umístit samostmívací kazetu ve velmi krátké vzdálenosti od očí. Tímto způsobem je oproti konvenčním kazetám dosaženo výrazného zvětšení zorného pole.

Oblast použití

Jakýkoli proces svařování elektrickým obloukem. Svařování elektrodami (Stick Welding, SMAW) / MIG / MAG (GMAW) / GMAW Proces s vysokou rychlostí tavení / TIG svařování (GTAW) / Plazmové obloukové svařování / Plazmové řezání a svařování kyslíkem / broušení v režimu broušení.

 

Svářečská kukla CA-27 YOGA

Nová svářečská kukla se zabudovaným systémem rozvodu vzduchu a kvalitní samostmívací kazetou AerTEC® X100. V kombinaci s filtračně ventilačními jednotkami či systémy tlakového vzduchu CleanAIR® poskytuje pokročilou úroveň ochrany před nebezpečnými kontaminanty v náročných provozech.

Oblast použití

  • Vhodná ochrana pro všechny svářečské metody.

 

Svářečská kukla CA-28 Euromaski

CA-28 Euromaski je kukla navržena pro použití s filtračně-ventilačními jednotkami CleanAIR®. a systémy tlakového vzduchu CleanAIR® Pressure k ochraně dýchacích cest, obličeje a zraku proti škodlivému ultra fialovému / infračervenému záření a svářecímu rozstřiku. Představuje ergonomické a lehké řešení pro většinu svářečských aplikací. Díky stabilnímu odklápěcímu svářečskému zorníku poskytuje excelentní ochranu při svařování, následném čištění a broušení. Široký zaoblený ochranný zorník zajišťuje dokonalý výhled do všech směrů a splňuje požadavky definované normou EN 166, třída “B” ochrany zorníku proti letícím částicím 120 m/s.

Oblast použití

  • Vhodná pro většinu svářečských aplikací, broušení a čištění

  

Svářečská kukla CA-29 Evolve

Prodej ukončen od ledna 2024.
Veškerý spotřební materiál a náhradní díly zůstanou v prodeji do prosince 2026 nebo do odvolání.

Představuje lehkou a ergonomickou kuklu s odklápěcím svářečským zorníkem a průhledným brusným zorníkem. Díky stabilnímu odklápěcímu svářečskému zorníku zajišťuje excelentní ochranu při sváření a následném broušení a čištění materiálů. Svářečský zorník může být odklopen kdykoli není potřeba. Unikátní vyklápěcí mechanizmus optimalizuje polohu těžiště, šetří potřebný prostor a dovoluje uživateli použití, jak samostmívací kazety, tak i klasického svářečského skla o standardním rozměru 110 x 90 mm. Kukla CA-29 Evolve chrání obličej a oči proti škodlivému ultrafialovému / infračervenému záření a rozstřiku. Velký a zaoblený ochranný zorník umožňuje dokonalý výhled všemi směry a splňuje požadavky definované normou EN 166, třída “B” ochrany zorníku proti částicím letícím rychlostí 120 m/s. Kukla CA-29 Evolve je navržena pro použití s filtračně ventilačními jednotkami CleanAIR® a systémy tlakového vzduchu CleanAIR® Pressure k ochraně dýchacích cest proti různým škodlivým nečistotám obsaženým v ovzduší.

Oblast použití

Vhodné pro většinu metod svařování i pro následné čištění a broušení.

  

Ochranná přilba CA-40 se svářečským štítem

Kombinace brusného a svářečského štítu s bezpečnostní přilbou s integrovaným systémem rozvodu vzduchu. Zajišťuje ochranu hlavy, dýchacích cest, zraku, obličeje a sluchu. Své uplatnění najde jako ochrana při svařování v náročných průmyslových podmínkách.

Oblast použití

  • Vhodná pro většinu svářečských metod v náročném průmyslovém prostředí
  • Automobilový průmysl, loděnice, stavebnictví

    

Ochranná přilba CA-40GW s brusným a svářečským štítem.

Kombinace brusného a svářečského štítu s bezpečnostní přilbou s integrovaným systémem rozvodu vzduchu. Zajišťuje ochranu hlavy, dýchacích cest, zraku, obličeje a sluchu. Své uplatnění najde jako ochrana při svařování v náročných
průmyslových podmínkách.

Oblast použití

  • Těžké průmyslové provozy – všude tam kde je nezbytné provádět přípravné práce(upínání, umisťování, transport), nebo kde po sváření bezprostředně následují další povrchové úpravy (broušení, čištění, atp.)
  • Automobilový průmysl, loděnice, stavebnictví

    

ARES II

Kožená svářečská kukla CleanAIR® ARES II do nejnáročnějších podmínek průmyslových provozů. Zajišťuje plnou ochranu horní části těla v nejnáročnějších podmínkách.

Oblast použití
Svařování v nejnáročnějším průmyslovém prostředí

    

HEAD WELDING EYE AND FACE HEARING RESPIRATORY