Chemický a farmaceutický průmysl

Filtračně – ventilační jednotky a systémy tlakového vzduchu

CleanAIR® Chemical 2F

Nová generace filtračně-ventilační jednotky určená k filtraci škodlivin ve formě plynů, par, částic a jejich kombinací. Navzdory kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti je jednotka Chemical 2F charakteristická vysokou mechanickou i chemickou odolností a odolností vůči UV záření. Konstrukce jednotky umožňuje snadnou dekontaminaci sprchou díky ochraně IP65. Unikátní automatický uzavírací systém zabraňuje nechtěné kontaminaci pevnými částicemi při výměně filtrů. Barevný displej přehledně zobrazuje všechny potřebné informace.

Chemical 2F Ex

Nejuniverzálnější, odolná ventilační jednotka, nově také k dispozici ve verzi ATEX, kterou lze použít v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Oblast použití

  • Potenciálně výbušné prostředí – schváleno pro zónu 2
  • Prostředí těžkého průmyslu, včetně chemického a farmaceutického průmyslu
  • Sanační provozy a laboratoře
  • Prvosledové a záchranné týmy
  • Biologická ochran

CleanAIR® Chemical 3F

Vysoká účinnost, odolnost proti mechanickému a chemickému poškození, odolnost proti UV záření a ochrana IP64 zaručují dostatečnou ochranu uživatele i v těžkých průmyslových prostředích, jako je chemický průmysl, laboratoře a farmaceutický průmysl. Barevný displej jasně zobrazuje všechny relevantní informace.

CA Pressure

CleanAIR® Pressure

Základní varianta CleanAIR® Pressure umožňuje regulovat množství přiváděného vzduchu a udržuje jej konstantní bez ohledu na změny vstupního tlaku(vstupní tlak musí být mezi 0,4 – 1 Mpa).

CleanAIR® Pressure For Mask

V kombinaci s celoobličejovou maskou Shigematsu GX02 a filtrem P R SL s dvěma závity poskytuje maska CleanAIR® Pressure For Mask nejvyšší úroveň ochrany pro práci ve zvláště toxických prostředích po dlouhou dobu.

CleanAIR® D-Bug

CleanAIR® D-BUG nabízí použití částicového nebo kombinovaného filtru na lehké jednotce, kterou lze napojit přímo na celoobličejovou masku. Toto řešení nabízí ochranu proti škodlivým částicím, plynům či výparům.

Jednotku je možné nosit buď přímo na masce nebo na opasku. Vysoce efektivní filtr nabízí vysoký ochranný faktor (NPF 2000) a dostatečný proud vzduchu. Jednotka je vybavena novým motorem, který nabídne konstantní rychlost a bateriový indikátor. Jednotka může být dekontaminována pomocí sprchy.

Hlavové díly a přetlakový ochranný oblek

UniMask

Lehký univerzální ochranný štít poskytující nejvyšší pohodlí a bezpečnost

Nejvyšší úroveň ochrany dýchání se zlepšenou regulací vnitřního proudění vzduchu a hledí s vynikajícími optickými a mechanickými vlastnostmi činí z tohoto univerzálního štítu na obličeji skutečného leadera ve své třídě. UniMask je lehký (pouhých 380 g) a nabízí vynikající uživatelský komfort – vnitřní regulace proudění vzduchu umožňuje uživateli nastavit směr a intenzitu přiváděného vzduchu do obličeje nebo přímo do dýchací zóny. Uživatelé si mohou zvolit měkký textil nebo neoprenové těsnění na obličej podle svých preferencí. UniMask poskytuje jasný a ničím nerušený výhled nejvyšší kvality (třída 1 dle EN 166), vysokou mechanickou odolnost a ochranu proti zamlžení. UniMask se snadno používá a všechny náhradní díly jsou rychle a snadno vyjímatelné, což umožňuje rychlou a jednoduchou údržbu.

CleanAIR light hood side

Krátká kukla CA-1

Krátká kukla chrání dýchací  cesty a tvář uživatele proti rozstřiku. Komfortní a nastavitelný hlavový kříž (obvod a výška nastavitelné ve třech stupních) poskytuje maximální pohodlí uživateli. Velikost kukly je možné upravit i na zátylku a krku. Široký panoramatický zorník pro dobrou prostorovou orientaci se speciální úpravou zorníku proti zamlžení

Dlouhá kukla CA-2

Lehká kukla s kápí kombinuje ochranu dýchacích orgánů s ochranou obličeje, hlavy, krku a ramen. Komfortní, nastavitelný hlavový kříž (obvod a výška hlavy nastavitelné ve 3 stupních) poskytuje maximální pohodlí uživateli. Velikost kukly je možné upravit i na zátylku a krku. Široký panoramatický zorník pro dobrou prostorovou orientaci se speciální úpravou zorníku proti zamlžení.Kukla se vyrábí i v chemicky odolné variantě, kterou je možné dekontaminovat. Chemicky odolná kukla je vyrobena z lehkého materiálu s lepenými švy, které zabraňují průniku škodlivin.

Univerzální kukla CA-10

Kukla s dvojitým systémem těsnících linií (po obvodu tváře a kolem krku) dosahuje vyššího stupně ochrany (TH3), chrání dýchací orgány, obličej, hlavu a krk uživatele. Nastavitelný vnitřní hlavový kříž umožňuje přizpůsobení kukly uživateli (obvod a výška hlavy nastavitelné ve 3 stupních). Velikost kukly je možné upravit i na zátylku a krku. Široký panoramatický zorník pro dobrou prostorovou orientaci se speciální úpravou zorníku proti zamlžení. Kukla se dodává i v chemicky odolné variantě s lepenými švy, kterou je možné dekontaminovat.

Přetlakový ochranný oblek s Chemical 2F

Přetlakové obleky PANORAMATE LITE s filtračně – ventilační jednotkou CleanAIR® Chemical 2F poskytují ochranu dýchacích cest, tváře a těla před nebezpečnými látkami, jako jsou pevné a kapalné aerosoly, včetně radioaktivní a biologické kontaminace.

Celoobličejové masky, polomasky

Full face mask Shigematsu CF02

Je nová, lehká maska se sférickým zorníkem vyjímečné kvality. Tento design vylučuje zkreslení a poskytuje jasný a široký výhled. Maska je vyrobena z vysoce kvalitního styrenu TPE, který zaručuje vysokou odolnost a dlouhou životnost. Je vybavena standardním připojovacím závitem RD40x1 / 7 „podle normy EN 148-1 a umožňuje tak využití široké škály filtrů a filtračně – ventilačních jednotek CleanAIR®.

Full face mask Shigematsu CF02

Lehká celoobličejová maska se širokým zorníkem

CF02 je lehká celoobličejová maska vhodná pro náročné chemické podmínky. Maska může být využita v kombinaci se standardními kanistrovými filtry a filtračně-ventilačními
jednotkami CleanAIR®. Sférický zorník je umístěn blízko uživatelových očí a poskytuje skvělý rozhled. Zorník je vybaven vrstvou proti poškrábání a poskytuje vysokou mechanickou
odolnost, kterou lze zvýšit ochrannou fólií. Tělo je vyrobené z vysoce kvalitního materiálu (Styrene TPE), který zaručuje vysokou chemickou odolnost a dlouhou životnost. Šestibodový
náhlavní upínací systém zaručuje bezpečné a jednoduché upnutí. Povrch masky je nepřilnavý a nezachytává vlasy.

Polomaska CA-5

Tato univerzální filtrační polomaska s připojovacím závitem RD40 × 1/7 „podle EN 148-1 je vyrobena z odolného termoplastického elastomeru a má čtyřbodovou hlavovou pásku, která zajišťuje pohodlné a bezpečné nasazení. Jeho připojovací závit 40 mm lze použít s certifikovanými kanystrovými filtry vážícími méně než 300 g, nebo s FVJ CleanAIR®.

HLAVA SVAŘOVÁNÍ OČI A OBLIČEJ SLUCH DÝCHÁNÍ